Wróć

Problem z zaparowanymi okularami? To już nie problem!

Opublikowany: 23.01.2019    |   Autor: Fabryka Optyka

Kilka słów o specjalnych płynach do okularów i powłokach antyrefleksyjnych na soczewkach okularowych!

 

 

 

Dlaczego okulary parują?

 

W specyficznych warunkach nagłej zmiany temperatury powietrza i przy odpowiedniej wilgotności dochodzi do kondensacji pary wodnej – przechodząc w ciecz skrapla się na okularach tworząc zaparowaną powłokę. Utrudnia to widzenie, a odparowanie trwa zbyt długo, co jest dużym dyskomfortem dla okularników

 

Jakie są sposoby na zaparowane okulary?

 

Przede wszystkim warto o tym pomyśleć  już na etapie kupna okularów i wyboru odpowiednich soczewek. Większość producentów ma w swojej ofercie powłoki antyrefleksyjne, dzięki którym odparowanie soczewek jest zdecydowanie szybsze niż w przypadku soczewek klasycznych. Zapytaj swojego optyka o soczewki z powłoką anfi-fog.

Stosowanie takich powłok jest szczególnie ważne podczas uprawiania sportów:

trudne warunki atmosferyczne zwłaszcza w sportach zimowych, wilgoć spoconego ciała dodatkowo powoduje łatwość parowania okularów.

 

Preparaty chroniące okulary przed zaparowaniem

 

W salonach optycznych dostępne jest całe mnóstwo produktów chroniących okulary przed zaparowaniem. Jedne działają lepiej, inne słabiej. Pozostaje przetestować samemu. Skuteczność danego preparatu jest determinowana rodzajem soczewek jakie masz w swoich okularach.

Płyny czyszczące, chroniące przed zaparowaniem, stosujemy na zasadzie spryskania soczewek z obu stron, po czym oczyszczenia ich  miękką ściereczką nie wycierając całkiem do sucha. Na powierzchni soczewek należy zostawić powłoczkę z tych płynów. Czynność powtarzamy przed każdym wyjściem z domu.

 

Żele i pasty chroniące okulary przed zaparowaniem – odrobinę preparatu nanosimy na obie strony soczewek okularowych, rozsmarowujemy palcem, po czym wycieramy nie całkiem do sucha miękką ściereczką z mikrofazy, specjalnie do tego przeznaczoną.

 

Ściereczki typu anti-fog. – to miękkie ściereczki z mikrowłókna powleczone specjalnym preparatem, który chroni okulary przed zaparowaniem. Po zużyciu i wypraniu, niestety tracą swoje właściwości.

 

Podsumowując – przed zimą warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty chroniące okulary przed zaparowaniem lub o odpowiednie soczewki okularowe.

Skoro i tak stosujesz płyn do czyszczenia okularów, warto zadbać, aby miał dodatkowo właściwości typu anti-fog.

Zapytaj naszego eksperta – optyk Wrocław – Plac Legionów – Fabryka Optyka – tel. 71 740 50 22

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze płyny chroniące Twoje okulary przed zaparowaniem –  a nasz optyk i optometrysta dokładnie przeszkolą Cię z ich zastosowania.

Zapraszamy!

 

 

Aktualizujemy naszą politykę ochrony danych osobowych - już za moment zaprosimy Cię do naszego newsletter'a!

Wyjątkowo lubimy być śledzeni! 🙂 Dlatego jesteśmy też na Instagramie i Facebooku!

@fabrykaoptyka.

Masz pytanie? Zadzwoń: 71 740 50 22

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl