Badanie wzroku w salonie optycznym we Wrocławiu – komputerowe badanie wzroku i dobór okularów lub soczewek

Czy komputerowe badanie wzroku w galerii na korytarzu jest wiarygodne?

Oczywiście można poddać się tzw. komputerowemu badaniu wzroku we Wrocławiu w każdej galerii. Często akcje takie są organizowane podczas czasowych promocji salonów optycznych.
Jest to jednak zaledwie sugestia, czy coś dzieje się z naszym wzrokiem, czy wręcz przeciwnie – jest wszystko w porządku. Urządzenie do komputerowego badania wzroku – autorefraktometr, jest pomocą dla osoby badającej. Takie badanie jest zupełnie bezbolesne. Polega na wpuszczeniu do oka wiązki promieni podczerwonych. Analizuje ona refleksy od układu wzrokowego oka. Na tej podstawie procesor dokonuje przeliczenia danych na wartość refrakcji pacjenta.
Tzw. komputer (autorefraktometr) nie bierze pod uwagę ani wieku pacjenta, ani przebytych chorób. Nie bierze tez pod uwagę , czy układ wzrokowy pacjenta toleruje wykazaną w badaniu refrakcję.
Nie powinieneś zlecać montażu soczewek w oprawy okularowe wyłącznie na podstawie wydruku z takiego urządzenia.
To specjalista, a nie maszyna, bierze pod uwagę dotychczasowe przyzwyczajenia, sposób życia, wiek, przebyte lub obecne choroby i inne czynniki, które są niezwykle istotne podczas kompleksowej obsługi pacjenta.

Ile trwa badanie optometryczne?

Prawidłowe badanie optometryczne składa się z kilku etapów. Bądź przygotowany na to, że trwa ono zdecydowanie dłużej niż 10 minut do których pewnie jesteś przyzwyczajony.
Podczas takiego badania sprawdza się:

 • stan zdrowia pacjenta biorąc pod uwagę układ wzrokowy
 • stan refrakcji
 • stan akomodacji
 • stan widzenia obuocznego.

Co to jest badanie optometryczne? Na czym polega?

Podczas badania będziesz pytany o wykonywana pracę, hobby, spędzanie wolnego czasu, prowadzenie auta, ilość godzin spędzaną przed monitorem. Te wszystkie informacje są niezwykle ważne i dają istotne wskazówki osobie badającej. Osoba badająca powinna wiedzieć o wszystkich Twoich dolegliwościach związanych ze wzrokiem: np. częste bóle głowy, dyskomfort podczas czytania, zaburzenia równowagi itp. Nawet, jeśli Twoim zdaniem dolegliwości nie mają bezpośredniego odniesienia do wzroku, powiedz o tym. Przekaż informacje odnośnie przyjmowanych leków.
Każde badanie zaczyna się od obszernego wywiadu, kolejno jest badanie autorefraktometrem, następnie będziesz miał proponowane soczewki za pomocą foropteru (ramię z paletą soczewek wkładanych przez specjalistę podczas badania) lub za pomocą kasety z próbnymi soczewkami. Wtedy będziesz miał przed sobą różnego rodzaju tablice (optotypy) badające ostrość wzroku, astygmatyzm, widzenie obuoczne. Będzie sprawdzane widzenie na różne odległości. Ostatnim etapem badania optometrycznego jest założenie próbnej pary okularów z dobranymi ostatecznie soczewkami.

Badanie Wzroku Wrocław – dokąd się udać?  Czy badanie wzroku u optyka jest bezpieczne?

Możesz umówić się na wizytę badania wzroku w salonie optycznym i będzie to rzetelne badanie pod jednym warunkiem:
– że osoba badająca nie jest wyłącznie optykiem. Do kompleksowych badań wzroku uprawnieni są optometryści i okuliści. Badanie wzroku i dobór okularów to poważna sprawa – nie traktuj tego jak zakup obuwia.  Warto przed wizytą dopytać o kwalifikacje osoby badającej. Masz do tego pełne prawo – przecież tej osobie powierzasz dbałość o swój wzrok – jeden z niewielu narządów, którego jeszcze nie da się przeszczepić. Zapraszam na badanie wzroku i dobór okularów we Wrocławiu do naszego salonu Fabryka Optyka przy ul. Grabiszyńskiej 9. Tutaj masz pewność, że będziesz przebadany przez osobę z pełnymi kwalifikacjami do zawodu, której certyfikat jest do Twojego wglądu w każdej chwili.

badanie wzroku i dobór okularów w salonie optycznym Fabryka Optyka Wrocław

UWAGA! Badanie optometryczne nie obejmuje patologii układu wzrokowego. W tych przypadkach zalecamy konsultację z odpowiednim specjalistą – okulistą, ortoptystą lub neurologiem.

Czy wiesz, jak dbać o swój wzrok, by pozostał zdrowy i służył Ci jak najdłużej? Przyjdź do Fabryki Optyka, a my zapewnimy Ci optymalne widzenie! Sami nosimy okulary, więc dobrze wiemy, jak ważna jest poprawnie dobrana korekcja.

W naszych gabinetach wykwalifikowani, doświadczeni optometryści wykonają profesjonalne badanie wzroku – zarówno pod kątem doboru okularów korekcyjnych, jak i aplikacji soczewek kontaktowych. Dzięki specjalistycznemu, nowoczesnemu sprzętowi oraz fachowym poradom zyskasz gwarancję prawidłowej diagnozy. Dla naszych klientów – osób, które zdecydują się na to, abyśmy to my wykonali ich okulary w naszej Fabryce Optyka – badanie jest bezpłatne. Zalecamy wcześniejszą rejestrację (telefoniczną lub osobiście).

Odwiedź nas – sprawimy, że noszenie okularów i soczewek będzie dla Ciebie codziennym komfortem i ozdobą!

Co istotne, badanie optometryczne uwzględnia dodatkowe parametry układu wzrokowego, dzięki czemu jest bardziej zaawansowane niż standardowe badanie wzroku.

Czas i zakres badania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na wizytę należy zarezerwować około 30-40 minut. Podczas nich optometrysta:

 • dokona wywiadu z pacjentem, dotyczącego między innymi ogólnego stanu zdrowia pacjenta, zdrowia oczu, problemów wzrokowych, trybu życia itp.;
 • przeprowadzi komputerowe badanie wady wzroku na autorefraktometrze w celu doboru korekcji do różnych odległości;
 • przeprowadzi badanie ostrości wzroku, w tym: widzenia obuocznego, przestrzennego, barwnego, sprawności i zakresu akomodacji oraz sprawności konwergencji;
 • ustali wadę wzroku i precyzyjnie dobierze odpowiednią korekcję okularową;
 • wystawi receptę na okulary.

Soczewki kontaktowe

Jeśli wymarzyłeś sobie soczewki kontaktowe zamiast okularów – recepta na okulary tu nie wystarczy. Potrzebne jest specjalistyczne badanie w celu dopasowania soczewek kontaktowych.

Podczas takiej wizyty w gabinecie specjalista optometrysta lub okulista:

 • Przeprowadzi wywiad, aby sprawdzić, czy istnieją przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych
 • Przeprowadzi badanie przy użyciu lampy szczelinowej w celu określenia stanu zdrowia powierzchni oka
 • dobierze odpowiednią korekcję wzroku (zdarza się nie nierzadko, że jest ona inna, niż korekcja podana na recepcie na okulary – soczewka kontaktowa jest bliżej gałki ocznej niż soczewka okularowa)
 • Dobierze odpowiednie soczewki kontaktowe dopasowane do twoich oczu,
 • nauczy Cię zakładania, zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek kontaktowych, abyś mógł robić wykonywać te czynności  samodzielnie w domu.
 • Podczas wizyty kontrolnej dokona ponownej oceny dopasowania soczewek i w razie braku przeciwwskazań ń wypisze receptę na soczewki kontaktowe

Pamiętaj – nawet jeśli chcesz nosić soczewki kontaktowe, kolorowe nie mając wady wzroku, wyłącznie dla celów kosmetycznych – również powinieneś udać się do specjalisty. Nigdy nie rób tego „na własną rękę”, ponieważ niewłaściwy dobór soczewek może powodować groźne powikłania zdrowotne.

U NAS WYKONASZ OKULARY NAWET W 1 GODZINĘ! - USZKODZONE OKULARY? WPADNIJ DO NAS - POMOŻEMY!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ. 

Masz pytanie? Zadzwoń do naszych salonów: Plac Legionów - 665 820 621 oraz Piłsudskiego 112 (naprzeciwko PKP) - 785 766 600