Wróć

Okularnicy a sporty zimowe

Opublikowany: 6.01.2019    |   Autor: Fabryka Optyka

Sportowcy noszący okulary korekcyjne to temat niełatwy, jednak coraz bardziej powszechny. Każda z dyscyplin sportowych ma swoje preferencje i wymagania w zakresie odpowiedniego doboru okularów korekcyjnych. Szczególnie ważne jest to w sportach zimowych takich jak: narciarstwo zjazdowe i biegowe, snowboard.

 

 

Okulary na zimę – śnieg i światło

 

 

 

Wbrew powszechnej opinii, okulary przeciwsłoneczne nie są zarezerwowane wyłącznie do użytkowania latem. Są one szczególnie ważne zimą, kiedy słońce powoduje bardzo silne odbicia światła od śniegu. Najczęściej wtedy mrużymy oczy, co jest uciążliwe i zaburza komfort widzenia. Jeśli do tego masz wadę wzroku i jeździsz na nartach – sprawa nieco się komplikuje.

Dla osób z korekcją wzroku jest kilka rozwiązań:

W narciarskich zmiennych warunkach pogodowych dobrą opcją są sportowe okulary fotochromowe z wewnętrzną wkładką korekcyjną. Fotochrom automatycznie się zaciemnia w zależności od nasłonecznienia. Nie potrzebujesz w tym momencie innych okularów na słońce i innych na pochmurną pogodę. Dzięki wkładce korekcyjnej dodatkowo masz gwarancję dobrego widzenia.

W tej chwili na rynku dostępne są nawet specjalne rimy korekcyjne, które można montować do gogli narciarskich.

Warto również wziąć pod uwagę okulary sportowe z soczewką zewnętrzną w czerwonym lub pomarańczowym kolorze. Sprawdzą się w zmiennych warunkach pogodowych.

Wyjeżdżając jednak na narty w wysokie góry powinieneś zadbać o okulary lub gogle z soczewkami w kategorii przeciwsłonecznej 3 lub nawet 4 w warunkach bardzo dużego nasłonecznienia. Doskonałą ofertę dla osób z korekcją wzroku posiada marka Goggle.

 

Okulary zimowe – ochrona przed parowaniem

 

Nie każde okulary korekcyjne sportowe i nie każde okulary przeciwsłoneczne będą się nadawały do uprawiania sportów zimowych. Wilgotność powietrza i temperatury wymagają  zastosowania okularów z powłoką chroniącą przed zaparowaniem. Większość gogli narciarskich posiada podwójne soczewki z dodatkowym systemem wentylacyjnym, które chronią przed zaparowaniem.

Zamawiając soczewki do wkładki korekcyjnej w okularach sportowych warto pamiętać, aby miały one dobrej jakości powłokę antyrefleksyjną. Ochroni ona nie tylko przed zabrudzeniem ale również przed zaparowaniem.

 

Wszystkie produkty wyżej wymienionych firm możesz znaleźć w naszych salonach optycznych w Poznaniu na ul. Urbanowskiej 14 i  we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 9.

Zapraszamy do wizyty i zakupu soczewek odpowiednich dla siebie – nasi eksperci pomogą dobrać odpowiedni produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

 

OKULARY SPORTOWE MOŻESZ ZAKUPIĆ NA NASZYCH AUKCJACH NA ALLEGRO!

KONTO – FABRYKA OPTYKA

Aktualizujemy naszą politykę ochrony danych osobowych - już za moment zaprosimy Cię do naszego newsletter'a!

Wyjątkowo lubimy być śledzeni! 🙂 Dlatego jesteśmy też na Instagramie i Facebooku!

@fabrykaoptyka.

Masz pytanie? Zadzwoń: 71 740 50 22

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl