Wróć

Eyezen® Kids – z myślą o najmłodszych

Opublikowany: 10.02.2023    |   Autor: Fabryka Optyka

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Aby jednak sprostać jego potrzebom, należy najpierw je poznać. Dzieci nie są mniejszą kopią dorosłych. Ich wymagania, również wzrokowe, są inne. Dodatkowo, układ wzrokowy dziecka nieustannie się rozwija, przez co jest bardziej wrażliwy – w sposób szczególny należy zatroszczyć się zatem o to, by proces ten przebiegał prawidłowo.

Firma Essilor wyszła naprzeciw potrzebom najmłodszych, projektując soczewki Eyezen® Kids tak, by były one dostosowane do sposobu, w jaki dzieci korzystają ze wzroku. Soczewki są zoptymalizowane względem 3 parametrów:

  • 1. Kształt głowy i twarzy

  • Dziecko ma inne proporcje ciała niż dorosły. Istotny jest między innymi rozstaw i wielkość gałek ocznych czy budowa nosa.


  • 2. Odległość obiektu

  • Dzieci mają krótsze ręce niż dorośli, dlatego oglądane przez nie przedmioty będą bliższe i większe. Dzięki technologii Eyezen® DualOptim™ widzenie jest komfortowe niezależnie od odległości. Szczególny nacisk położony został na widzenie z bliska, ponieważ wówczas układ wzrokowy jest najbardziej obciążony. Obecnie dzieci spędzają bardzo dużo czasu w tzw. bliży wzrokowej, nad laptopem, smartfonem czy książkami, dlatego zadbanie o prawidłowe widzenie w tej odległości jest tak ważne.


  • 3.Kierunki patrzenia

  • Dzieci wykorzystują do patrzenia większą powierzchnię szkła. Po pierwsze, często patrzą w górę – na dorosłych i ich świat. Po drugie, poruszają oczami w różnych kierunkach dużo dynamiczniej niż dorośli. Właśnie dlatego soczewki Eyezen® Kids zapewniają o 60% większy obszar wyraźnego widzenia niż standardowe soczewki jednoogniskowe. 

Z myślą o potrzebach optycznych dzieci i młodzieży

Firma Essilor zapewnia również ochronę wzroku dzieci przed szkodliwym światłem niebieskim emitowanym w nadmiarze przez wszelkiego rodzaju ekrany (komputera, laptopa, smartfona czy tableta). Soczewki Eyezen® Kids są produkowane z materiału w technologii Eye Protect System, który chroni oczy przed wysokoenergetycznym światłem niebieskim, pozostając jednocześnie estetycznym i przejrzystym. Dodatkowo mogą zostać powleczone powłoką do komputera Crizal Prevencia, która jest jedynym certyfikowanym rozwiązaniem ochronnym.

Soczewki Eyezen® Kids ze względu na indywidualne podejście do najmłodszych pacjentów nazywane są soczewkami relaksacyjnymi. Nie mają dodatku do bliży jak w przypadku soczewek relaksacyjnych dla dorosłych, ale dzięki swojej konstrukcji o szerszym polu wyraźnego widzenia oraz zoptymalizowanym obszarze do patrzenia z bliska minimalizują wysiłek układu wzrokowego dziecka. Produkt dedykowany jest dzieciom w wieku 6-12 lat.

Zapraszamy do naszych salonów Fabryka Optyka we Wrocławiu – z powodzeniem dopasujemy Twojemu dziecku odpowiednie oprawki oraz zaproponujemy soczewki Eyezen® Kids.

Opracowano na podstawie mat. Essilor

U NAS WYKONASZ OKULARY NAWET W 1 GODZINĘ! - USZKODZONE OKULARY? WPADNIJ DO NAS - POMOŻEMY!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ. 

Masz pytanie? Zadzwoń do naszych salonów: Plac Legionów - 665 820 621 oraz Piłsudskiego 112 (naprzeciwko PKP) - 785 766 600