Wróć

Jak dobrać okulary, by stanowiły ozdobę Twojej twarzy?

Opublikowany: 19.07.2017    |   Autor: Fabryka Optyka

Zastanawiasz się, jak dobrać okulary, by nie tylko doskonale korygowały wadę wzroku, ale również podkreślały Twoją urodę? Wybierz oprawy zgodne z Twoimi rysami twarzy! Buzia o trójkątnym kształcie najlepiej będzie wyglądała w ramkach okrągłych lub o zaokrąglonej dolnej krawędzi. Osobom o okrągłej twarzy polecamy oprawki prostokątne w ciemnym kolorze. Pomogą one wysmuklić oblicze ich użytkownika, zmniejszając wrażenie krągłości. Jeśli Twoja buzia jest podłużna, wybierz lekko zaokrąglone, nisko osadzone okulary, dzięki którym uzyskasz optyczną redukcję wydłużenia. W przypadku kwadratowej twarzy idealnie sprawdzą się oprawy delikatnie zaokrąglone u dołu, z górną krawędzią sięgającą do linii brwi. Największym polem manewru podczas wyboru oprawek dysponują osoby o owalnej twarzy, na której niemal każdy kształt ramek będzie się prezentował rewelacyjnie.

Masz problemy ze znalezieniem okularów zgodnych z kształtem Twojej twarzy, kolorem oczu i karnacją?
Przyjdź do Fabryki Optyka – doradzimy Ci, które oprawki są stworzone dla Ciebie!

Materiał i typ opraw

Plastikowe, metalowe czy tytanowe? Z jakiego materiału powinny być wykonane Twoje oprawki? Osobom zmagającym się z alergią polecamy bardzo lekkie okulary tytanowe, które utrzymają nawet grubsze soczewki bez konieczności korzystania z szerszych ramek. Klasyczne oprawki metalowe będą odpowiednie dla użytkowników ceniących uniwersalność oraz wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Szeroki wybór okularów plastikowych spodoba się tym, którzy szukają odpornych na złamania oprawek o designerskich wzorach i ciekawych kolorach.

W Fabryce Optyka znajdziesz zarówno okulary z pełnymi, jak i półramkowymi oprawami tzw. żyłkami. U osób lubiących dyskrecję i elegancję znakomicie sprawdzą się stabilne oprawy bezramkowe. Dodadzą Ci powagi podczas spotkań biznesowych oraz będą gwarantem wyjątkowej estetyki.

Jedno- lub wieloogniskowe

Jednoogniskowe soczewki okularowe stworzono z myślą o krótkowidzach, dalekowidzach i astygmatykach. Charakteryzują się tym, że moc korekcyjna została rozmieszczona równomiernie na całej powierzchni szkła, co stanowi gwarancję wyraźnego widzenia we wszystkich kierunkach. Soczewki są dostępne w wersji sferycznej oraz asferycznej, ze względu na lekkość i cienkość polecanej min. osobom z wysokimi wadami wzroku.

Szkła wieloogniskowe zapewniają idealne widzenie bliży i dali. Górna część soczewki pomaga wyraźnie ujrzeć rzeczy na horyzoncie, z kolei dolny segment szkła nadaje ostrości przedmiotom znajdującym się blisko Ciebie. Dla niektórych utrudnieniem w użytkowaniu tego typu szkieł jest wyraźna granica między mocami do dali i bliży, a także dyskomfort wynikający z niemożności patrzenia na odległości pośrednie. Okulary biofikalne są – w porównaniu do soczewek progresywnych – korzystniejszym cenowo wariantem korekcji prezbiopii (starczowzroczności) dla osób używających dwóch par okularów osobnej do czytania i osobnej spoglądania w dal.

Z antyrefleksem czy bez?

Chcesz zwiększyć komfort użytkowania okularów i zapewnić swoim oczom większą ochronę? Wybierz soczewki z powłoką antyrefleksyjną. Posiada ona następujące zalety – niweluje odbicia refleksów świetlnych, poprawia ostrość i kontrast widzenia. Dzięki dodatkowym warstwom nakładanym na soczewki z antyrefleksem możemy znacząco podnieść walory użytkowne okularów. Są warstwy ograniczające zarysowanie ich powierzchni i innymi uszkodzeniami związanymi z ich codziennym noszeniem, powłoka antystatyczna zmniejsza osadzanie się kurzu. Dzięki niej Twoje szkła na dłużej pozostaną czyste, a użytkowanie okularów w zmiennych warunkach atmosferycznych nie będzie już tak uciążliwe – koniec z zaparowaniem soczewek (powłoka OPTIFOG) przy gwałtownej zmianie temperatur! Powłoka antyrefleksyjna zagwarantuje Ci wyraźniejsze widzenie, zapobiegnie szybkiemu męczeniu się wzroku, a także uwydatni głębię Twojego spojrzenia ☺

Redukcja grubości szkieł

Cierpisz na dużą wadę wzroku? Nowoczesne technologie pozwalają na redukcję grubości soczewek okularowych zarówno dla wartości dodatnich, jak i ujemnych. Cieńsze soczewki będą nie tylko lżejsze, ale przede wszystkim zapewnią Ci korzystniejszy wygląd i lepsze samopoczucie. W Fabryce Optyka oferujemy soczewki średnio i wysokoindeksowe. Odwiedź jeden z naszych salonów, a my z przyjemnością pomożemy dobrać Ci szkła okularowe uwzględniające wartości noszonej przez Ciebie korekcji. Przed oszlifowaniem soczewek poinformujemy Cię jaką grubość będą miały soczewki w Twoich okularach w zależności od wybranego stopnia wycienienia.

Aktualizujemy naszą politykę ochrony danych osobowych - już za moment zaprosimy Cię do naszego newsletter'a!

Wyjątkowo lubimy być śledzeni! 🙂 Dlatego jesteśmy też na Instagramie i Facebooku!

@fabrykaoptyka.

Masz pytanie? Zadzwoń: 71 740 50 22