Wróć

Okulary które leczą – MiYOSMART

Opublikowany: 2.01.2023    |   Autor: Fabryka Optyka

Czym jest miyopia?

To inaczej krótkowzroczność – wada wzroku, która ujawnia się najczęściej w wieku szkolnym. Zwykle rośnie do ok. 20 roku życia. Jest coraz częściej spotykana. Przyczyną mogą być geny, a także czynniki środowiskowe, takie jak spędzanie zbyt wiele czasu w zamkniętych przestrzeniach i długotrwałe patrzenie na bliskie odległości. Oprócz dyskomfortu z powodu stopniowego pogarszania się widzenia wada ta niesie za sobą zwiększone ryzyko poważnych chorób oczu powodujących nieodwracalne zmiany. Co można zrobić? Podstawą są regularne kontrole wzroku oraz korygowanie wady. Na szczęście możemy także spowalniać jej wzrost. Obecnie najbardziej skuteczne są dwie metody. Jedna – to stosowanie na noc kropli z atropiną. Skuteczna, jednak nieobojętna dla organizmu, z możliwością wystąpienia skutków ubocznych. Druga – to soczewki okularowe miyosmart. Metoda nieinwazyjna i skuteczna. Oparta jest na innowacyjnej technologii, dzięki której dochodzi do zahamowania nadmiernego wzrostu gałki ocznej i trwałego spowolnienia krótkowzroczności. Jest to unikatowe rozwiązanie do postępowania w krótkowzroczności u dzieci, którego skuteczność jest potwierdzona klinicznie.  

JAK DZIAŁAJĄ

Wykorzystana technologia D.I.M.S. (). Soczewka posiada dwie strefy optyczne: Strefę Korekcji – centralny obszar wielkości źrenicy zapewniający najlepszą skorygowaną ostrość wzroku oraz Strefę Terapeutyczną – złożoną z setek mikrosegmentów krótkowzrocznego rozogniskowania przypominających kształtem plaster miodu. Taka struktura umożliwia zarówno spowolnienie wzrostu długości osiowej gałki ocznej jak i uzyskanie wysokiej jakości widzenia.

JAK SĄ DOBIERANE

Aby maksymalnie wykorzystać zalety soczewek MIYOSMART badanie wzroku powinno być przeprowadzone w odpowiedni sposób przez certyfikowanego specjalistę. Podczas pierwszej wizyty muszą być zbadane wszystkie podstawowe parametry jakości widzenia dziecka, jak ostrość wzroku, odruch źreniczny, ruchomość gałek ocznych, refrakcja, ocena funkcji wzrokowych, ocena zdrowia oczu. Po dwóch tygodniach użytkowania nowych soczewek należy zgłosić się na wizytę kontrolną w celu oceny adaptacji do nowej korekcji. Regularnie co 6 miesięcy zaleca się wizyty kontrolne celem oceny funkcji wzrokowych i kontroli progresji krótkowzroczności.

DLA KOGO

2 letnie badania potwierdziły spowolnienie krótkowzroczności o 60 % u dzieci w wieku 8-13 lat. 6 letnie badania wskazują na długotrwałą skuteczność w zakresie spowalniania krótkowzroczności. (Średnia progresja krótkowzroczności poniżej 1 D w ciągu 6 lat)

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ Z NASZYMI EKSPERTAMI!

U NAS WYKONASZ OKULARY NAWET W 1 GODZINĘ! - USZKODZONE OKULARY? WPADNIJ DO NAS - POMOŻEMY!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ. 

Masz pytanie? Zadzwoń do naszych salonów: Plac Legionów - 665 820 621 oraz Piłsudskiego 112 (naprzeciwko PKP) - 785 766 600