Wróć

Relaksacyjne soczewki okularowe

Opublikowany: 13.01.2023    |   Autor: Fabryka Optyka

Relaksacyjne soczewki okularowe – czyli soczewki z tzw. „wsparciem”

Pracujesz przed komputerem lub przy biurku? Dużo czytasz? Odczuwasz zmęczenie oczu po wielogodzinnej pracy z bliska? A może korzystasz intensywnie ze smartfona? Twoje oczy podejmują wysiłek, by utrzymać wyraźne widzenie. Możesz im pomóc – wypróbuj soczewki relaksacyjne!

Oczy a praca wzrokowa w bliży

Wielogodzinna praca wzrokowa w bliskich odległościach jest wyzwaniem dla Twoich oczu. Muszą utrzymać odpowiednią pozycję, by skupić się na bliskim przedmiocie. Aby widzieć wyraźnie, muszą natomiast uruchomić akomodację – wówczas soczewka oczna się napina, a długotrwałe jej napięcie jest odczuwane jako zmęczenie oka. Po treningu sportowym często „czujemy” nasze mięśnie i wiemy, że wysiłek spowodował dyskomfort. Większość ludzi zapomina jednak o tym, że również oczami sterują mięśnie, i tak samo jak wszystkie pozostałe – je również można przeciążyć.

Cyfrowe Zmęczenie Wzroku

Coraz więcej osób odczuwa różne dolegliwości wzrokowe związane z intensywnym korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Ekrany, monitory otaczają nas wszędzie – to nie tylko nasz telefon czy laptop, ale także banery reklamowe, panele różnych urządzeń, tablety, telewizory. Dodatkowo na nasz wzrok negatywnie wpływa również długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach z oświetleniem LED. Zjawisko jest na tyle powszechne, że zyskało już własną nazwę – Cyfrowe Zmęczenie Wzroku. Soczewki relaksacyjne wychodzą temu naprzeciw.

Objawy zmęczenia wzroku

Sprawdź, czy soczewki relaksacyjne są dla Ciebie – odpowiedz na kilka pytań:

Czy odczuwasz zmęczenie podczas dłuższego czytania, pracy przy komputerze?

Czy Twoje oczy po pracy są zmęczone? Czy czujesz ich napięcie?

Czy podczas czytania obraz się dwoi, rozmazuje?

Czy zauważasz u siebie brak koncentracji przy czytaniu?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak” – koniecznie zapytaj optyka lub optometrystę w salonach Fabryka Optyka o soczewki relaksacyjne.

Jeśli nie odczuwasz takich dolegliwości, ale Twoja praca wymaga ciągłego patrzenia w bliskich odległościach lub korzystania z urządzeń cyfrowych – soczewki relaksacyjne są również dla Ciebie! Możesz odciążyć swoje oczy i zapobiec takim objawom.

Jak działają soczewki relaksacyjne?

Podczas patrzenia w dal i codziennych czynności soczewki relaksacyjne spełniają funkcję standardowych soczewek korekcyjnych – umożliwiają wyraźne widzenie. Ich właściwe działanie ujawnia się przy patrzeniu na bliskie odległości. W dolnej części szkła mają nieco inną moc, uwzględniają tzw. dodatek do bliży. To właśnie dzięki niemu możemy zniwelować zmęczenie oczu, powoduje on bowiem zmniejszenie napięcia mięśni – stanowi wsparcie akomodacji. Pamiętaj, że doborem odpowiedniego dodatku do bliży zajmuje się optometrysta.  

Czy dodatek do bliży jest widoczny?

Jeśli obawiasz się, że soczewki relaksacyjne będą wyglądać inaczej niż zwykłe soczewki korekcyjne – nie martw się! Najnowsze technologie pozwalają wyprodukować soczewkę ze wsparciem akomodacji w taki sposób, by nie było to widoczne. Różnicę odczują jedynie Twoje oczy – i o to chodzi!

Chcę mieć soczewki relaksacyjne – jaki mam wybór?

Obecnie każdy szanujący się producent soczewek okularowych ma w swojej ofercie konstrukcję relaksacyjną. Salony Fabryka Optyka zapewniają cały wachlarz produktów relaksacyjnych:

Japońska Hoya proponuje konstrukcję Sync III. Inny producent premium z tego samego kraju – Nikon – oferuje soczewki Relaxsee Neo.

Niemiecki Zeiss ma w sprzedaży soczewki Digital, francuski Essilor – Eyezen, a izraelski Shamir – Relax.

Polscy producenci nie zostają w tyle! Firma JZO z Jeleniej Góry proponuje soczewki NEXO, a SZAJNA Laboratorium Optyczne z Gdyni konstrukcję Zoom HD.

Fabryka Optyka zaprasza!

Pamiętaj – okulary korekcyjne to nie tylko oprawki, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane soczewki okularowe.

Serdecznie zapraszamy do salonów Fabryka Optyka we Wrocławiu na profesjonalne badanie wzroku i dobór okularów korekcyjnych – w tym relaksacyjnych!

U NAS WYKONASZ OKULARY NAWET W 1 GODZINĘ! - USZKODZONE OKULARY? WPADNIJ DO NAS - POMOŻEMY!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ. 

Masz pytanie? Zadzwoń do naszych salonów: Plac Legionów - 665 820 621 oraz Piłsudskiego 112 (naprzeciwko PKP) - 785 766 600