Wróć

Okulary progresywne! Fakty i mity!

Opublikowany: 15.01.2019    |   Autor: Fabryka Optyka

Okulary progresywne, zaprojektowane i wprowadzone na rynek zostały już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i są coraz bardziej popularne.  Niestety ciągle wokół tego tematu krąży kilka mitów, które zniechęcają do ich zakupu. Pora, aby się z nimi rozprawić.

 

 

 

 

Okulary progresywne są bardzo drogie – MIT.

Pamiętaj, że kupując okulary osobno do dali i osobno do bliży musisz zainwestować w co najmniej dwie pary soczewek okularowych i co najmniej dwie oprawy okularowe. To rozwiązanie nie zapewni Ci jednak właściwej korekcji podczas pracy przy komputerze.

Ciągła zmiana okularów w ciągu dnia, powoduje większe zużywanie się opraw i niszczenie soczewek. Wiąże się to z  częstszą wymianą okularów na nowe. Okulary progresywne zakłada się rano i zdejmuje wieczorem.  W ten sposób nie są one narażone na częste uszkodzenia mechaniczne. Soczewki progresywne w podstawowej konstrukcji można zakupić już od 400,00zł za komplet.

 

Okulary progresywne są na każdą odległość – FAKT

W soczewkach progresywnych doskonale będziesz się czuł tak samo za kierownicą samochodu jak i pracując w biurze. W codziennym życiu sprawdzą się np. podczas robienia zakupów – dobra jakość widzenia zarówno  podczas oglądania towaru na półce, jak i sprawdzania składu produktu, który często występuje  w postaci bardzo drobnego druku.

 

Do okularów progresywnych bardzo trudno się przyzwyczaić – MIT

Prawdą jest, że należy przejść tzw. okres adaptacji. Zazwyczaj trwa on zaledwie kilka dni. Polega to na nabraniu nowych nawyków użytkowania okularów. Im mniejsza różnica w korekcji między dalą a bliżą, tym łatwiej przechodzimy okres adaptacji. Dlatego też ważne jest, aby okulary progresywne zacząć nosić jak najwcześniej.

Nie każdy może nosić okulary progresywne – FAKT

Są to jednak bardzo sporadyczne przypadki mocno skomplikowanej wady wzroku lub towarzyszących schorzeń. Już podczas badania wzroku w gabinecie, osoba badająca jest w stanie zalecić lub odradzić noszenie okularów progresywnych. Nie należy zakładać, że nie możesz nosić okularów progresywnych np. z powodu astygmatyzmu – to typowa nieskomplikowana korekcja.

 

Jeśli nie przyzwyczaję się do okularów progresywnych stracę pieniądze – MIT

Niezwykle rzadko, ale zdarza się, że pojawia się kłopot w przyzwyczajeniu się do okularów progresywnych.  W takim przypadku możesz skorzystać z tak zwanej gwarancji adaptacji. Polega to na wymianie soczewek progresywnych na 2 pary soczewek jednoogniskowych, soczewki dwuogniskowe lub na soczewki progresywne o innej konstrukcji. Najgorszą z możliwych sytuacji jest odłożenie okularów do szuflady. Wracając do salonu optycznego zawsze masz szansę na rozwiązanie problemu.

 

Okulary progresywne wyglądają jak zwykłe okulary – FAKT

Soczewki w okularach progresywnych nie mają żadnych widocznych linii podziału mocy. Są bardzo estetyczne, a ponieważ nie musisz ich zdejmować do czytania – nie zdradzą Twojego wieku 🙂

Soczewki progresywne produkowane w dzisiejszych technologiach można montować do każdej, nawet malej niedużych rozmiarów oprawy okularowej. Mogą być przeciwsłoneczne, sportowe, fotochromowe lub klasyczne bezbarwne.

 

W naszym salonie optycznym we Wrocławiu znajdziesz szkła okularowe progresywne takich producentów jak: JZO, Essilo, HOYA, Szajna, Jai Kudo, Seiko! Sami wykonujemy każdą parę okularów. Wiemy jak ważny jest montaż i optymalizacja tego typu soczewek okularowych.

Masz aż 30 dni na adaptację okularów progresywnych!

 

Zapraszamy! Optyk Wrocław – Fabryka Optyka – Plac Legionów

Dowiedz się więcej o okularach progresywnych!

 

U NAS WYKONASZ OKULARY NAWET W 1 GODZINĘ! - USZKODZONE OKULARY? WPADNIJ DO NAS - POMOŻEMY!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ. 

Masz pytanie? Zadzwoń do naszych salonów: Plac Legionów - 665 820 621 oraz Piłsudskiego 112 (naprzeciwko PKP) - 785 766 600