Badanie wzroku w salonie optycznym we Wrocławiu – komputerowe badanie wzroku i dobór okularów lub soczewek

Czy wiesz, jak dbać o swój wzrok, by pozostał zdrowy i służył Ci jak najdłużej? Przyjdź do Fabryki Optyka, a my zapewnimy Ci optymalne widzenie! Sami nosimy okulary, więc dobrze wiemy, jak ważna jest poprawnie dobrana korekcja.

W naszych gabinetach wykwalifikowani, doświadczeni optometryści wykonają profesjonalne badanie wzroku – zarówno pod kątem doboru okularów korekcyjnych, jak i aplikacji soczewek kontaktowych. Dzięki specjalistycznemu, nowoczesnemu sprzętowi oraz fachowym poradom zyskasz gwarancję prawidłowej diagnozy. Dla naszych klientów – osób, które zdecydują się na to, abyśmy to my wykonali ich okulary w naszej Fabryce Optyka – badanie jest bezpłatne. Zalecamy wcześniejszą rejestrację (telefoniczną lub osobiście).

Odwiedź nas – sprawimy, że noszenie okularów i soczewek będzie dla Ciebie codziennym komfortem i ozdobą!

Co istotne, badanie optometryczne uwzględnia dodatkowe parametry układu wzrokowego, dzięki czemu jest bardziej zaawansowane niż standardowe badanie wzroku.

Czas i zakres badania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na wizytę należy zarezerwować około 30-40 minut. Podczas nich optometrysta:

  • dokona wstępnego wywiadu z pacjentem, poznając jego aktualny stan zdrowia;
  • przeprowadzi komputerowe badanie wady wzroku na autorefraktometrze w celu doboru korekcji do różnych odległości;
  • przeprowadzi badanie ostrości wzroku, w tym: widzenia obuocznego, przestrzennego, barwnego, sprawności i zakresu akomodacji oraz sprawności konwergencji;
  • ustali wadę wzroku i precyzyjnie dobierze odpowiednią korekcję okularową;
  • wystawi receptę na okulary.

 

Soczewki kontaktowe

 Jeśli wymarzyłeś sobie soczewki kontaktowe zamiast okularów – recepta na okulary tu nie wystarczy. Jest to najczęściej specjalne badanie wzroku w salonie optycznym dopasowane pod kątem: soczewki kontaktowe.

Podczas takiej wizyty w gabinecie specjalista optometrysta lub okulista:

  • dopasuje średnicę soczewki,
  • dobierze odpowiednią korekcję wzroku (zdarza się nie nierzadko, że jest ona inna, niż korekcja podana na recepcie na okulary – soczewka kontaktowa jest bliżej gałki ocznej niż soczewka okularowa)
  • sprawdzi, czy ilość filmu łzowego w oku jest odpowiednia w przypadku noszenia soczewek kontaktowych
  • nauczy Cię zakładania i zdejmowania soczewek, abyś mógł w pełnym komforcie robić to samodzielnie w domu.
  • Sprawdzi, czy nie masz reakcji alergicznej na ciało obce w oku.

 

Pamiętaj – nawet jeśli chcesz nosić soczewki kontaktowe kolorowe nie mając korecji wzroku, wyłącznie dla celów kosmetycznych – również powinieneś udać się do specjalisty. Nigdy nie rób tego „na własną rękę”, ponieważ niewłaściwy dobór soczewek może powodować groźne powikłania zdrowotne.

 

Czy komputerowe badanie wzroku w galerii na korytarzu jest wiarygodne?

Oczywiście można poddać się tzw. komputerowemu badaniu wzroku we Wrocławiu w każdej galerii. Często akcje takie są organizowane podczas czasowych promocji salonów optycznych.

Jest to jednak zaledwie sugestia, czy coś dzieje się z naszym wzrokiem, czy wręcz przeciwnie – jest wszystko w porządku. Urządzenie do komputerowego badania wzroku – autorefraktometr jest pomocą dla osoby badającej. Nie powinieneś zlecać montażu soczewek w oprawy okularowe wyłącznie na podstawie wydruku z takiego urządzenia. To specjalista, a nie maszyna, bierze pod uwagę dotychczasowe przyzwyczajenia, sposób życia, wiek, przebyte lub obecne choroby i inne czynniki, które są niezwykle istotne podczas kompleksowej obsługi pacjenta.

 

Badanie Wzroku Wrocław – dokąd się udać?  Czy badanie wzroku u optyka jest bezpieczne?

Możesz umówić się na wizytę badania wzroku u optyka i będzie to rzetelne badanie pod jednym warunkiem: osoba badająca nie jest wyłącznie optykiem. Do kompleksowych badań wzroku uprawnieni są optometryści i okuliści. Badanie wzroku i dobór okularów to poważna sprawa – nie traktuj tego jak zakup obuwia. Warto przed wizytą dopytać o kwalifikacje osoby badającej. Masz do tego pełne prawo – przecież tej osobie powierzasz dbałość o swój wzrok – jeden z niewielu narządów, którego jeszcze nie da się przeszczepić. Zapraszam na badanie wzroku i dobór okularów we Wrocławiu do naszego salonu Fabryka Optyka przy ul. Grabiszyńskiej 9. Tutaj masz pewność, że będziesz przebadany przez osobę z pełnymi kwalifikacjami do zawodu, której certyfikat jest do Twojego wglądu w każdej chwili.

badanie wzroku i dobór okularów w salonie optycznym Fabryka Optyka Wrocław

 

 

UWAGA! Badanie optometryczne nie obejmuje patologii układu wzrokowego. W tych przypadkach zalecamy konsultację z odpowiednim specjalistą – okulistą, ortoptystą lub neurologiem.

Aktualizujemy naszą politykę ochrony danych osobowych - już za moment zaprosimy Cię do naszego newsletter'a!

Wyjątkowo lubimy być śledzeni! 🙂 Dlatego jesteśmy też na Instagramie i Facebooku!

@fabrykaoptyka.

Umów się na bezpłatne badanie wzroku! Zadzwoń: 71 740 50 22

FreshMail.pl